​تولیدی سماور فونیکس

021-69900000
مشهد جاده سیمان رسالت ۱۲۰ رجایی ۱۴ حشمتی فر ۵ پلاک ۳
هر روز هفته 24 ساعته

چرا باید سماور برنجی خرید کرد؟

این سوال شاید برای شما هم پیش اومده باشه که چرا سماور رو از اول از آلیاژ برنج می سازن و چرا از آلیاژ های دیگه نساختن مثلا استیل یا نقره یا ...؟ جواب شما رو میخوایم امروز به صورت تجربی بدیم حتما صحت جواب ها رو میتونید اطرافتون ببینید 

 

اگر دقت کرده باشید وقتی سماوری رو استفاده می کنید بعد از مدتی اطراف بدنه رو گچ میگیره اگر جنس سماور شما برنج بوده باشه. این خاصیت آلیاژ برنج هست که بخش زیادی از نمک های آب رو در دماهای بالا جذب می کنه و باعث میشه شما یک آب تصفیه شده ی با کیفیت رو میل کنید و از این مهم تر اینکه اگر بعد از جوش آمدن سماور، سماور رو چند دقیقه زیرش رو کم کنید تا لای آب ته نشین بشه و بعد چایتون رو دم کنید یک چای شفاف و خوش رنگ خواهید داشت.

سماور مسی

نکته ی بعدی در استفاده از آلیاژ برنج خاصیت فرم گرفتن این آلیاژ با فشار هست که باعث میشه هر فرمی که تولید کننده میخواد رو به سماور بده اتفاقی که توی سماورهای استیل دیده نمیشه و محدودیت داره توی فرم گرفتن به خاطر خاصیت فنری بودنش. شاید این سوال پیش بیاد چرا مس الیاژ مناسبی برای سماور نیست؟ جواب این سوال واضح هست اونم اینه که اکسید مس که به رنگ سبز روی مس مشاهده میشه بعد از مدتی استفاده برای بدن مضر و خطرناک هست و نکته ی دیگه اینکه مس املاح نمکی اب رو جذب نمیکنه و همین باعث برتری برنج در سماورسازی و محبوبیت این آلیاژ بین مردم در انتخاب سماور شده. امیدوارم که با این مطلب تونسته باشم توی انتخاب بهترین گزینه کمکتون کرده باشم.

 

آپارات 

اینستاگرام

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها